Koupaliště Tišnov:
I. a II. etapa rekonstrukce

autor: Lukáš Pecka
spolupráce: J. Cetkovský, J. Peloušek, B. Kubínková, P. Truhlář
projekt: studie 2011, projekt 2012-2013, realizace 2013-2014, 2017
místo: Tišnov

 

 

Areál veřejného koupaliště v Tišnově byl vybudován po roce 1950. Koncem 50. let k bazénu přibyla provozní budova se zázemím a úpravnou bazénové vody. Dnešní stav je odpovídající stáří areálu, přes pravidelnou údržbu se blížil několik posledních let stavu havarijnímu.

Poloha areálu je jedinečná: "s městem za zády vstříc přírodě". Koupaliště je zasazeno do přírodního prostředí nivy řeky Svratky, se vzrostlými stromy a s výhledem na zalesněné okolní kopce. Role ideálního rekreačního zázemí města Tišnova i mikroregionu je podpořena snadnou dostupností autem i přítomností cyklostezky podél řeky Svratky.

 

koupaliště tišnov architekt

 

Projektu rekonstrukce předcházela studie možností celoročního využití celého areálu a jeho okolí. Právě z jedinečného přírodního okolí vychází naše koncepce rekonstrukce areálu: kontrast mezi "stavěným" a "přírodním". Tedy mezi pravidelnou a jednoduchou geometrii bazénu a dalších nezbytných prvků (brodítka, zábradlí, mobiliář) a mezi křivkami zelených kopců a korun stromů.

První a druhá etapa rekonstrukce byla realizována v letech 2013-2014. Byla opravena bazénová vana a rozvody, dále byly rekonstruovány brodítka a dlažba bazénového ochozu. Byla provedena příprava pro doplnění drobnými bazénovými atrakcemi pro návštěvníky.

 

koupaliště tišnov původní stav

původní stav před rekonstrukcí...

 

rekonstrukce koupaliště

průběh rekonstrukce

 

koupaliště - rekonstrukce bazénu

průběh rekonstrukce povrchu bazénové vany

 

koupaliště Tišnov

Pohledy na rekonstruovaný bazénový ochoz s brodítky. V pozadí stávající budova z konce 50. let na rekonstrukci teprve čeká.

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

rekonstrukce koupaliště mobiliář

 

projekt rekonstrukce koupaliště

 

 

archisluzba_brouzdaliste_Tisnov